Jógový retreat s Lenkou & Lucií v Basunti v Indii

Basunti je kouzelné místo přímo u jezera na úpatí indických Himalájí, ležící uprostřed tropických zahrad s pomerančovníky, mangovníky, broskvoněmi, divokými kaktusy i papájou. Basunti je jako stvořené pro společnou jógovou praxi, ale i ztišení, procházky v klidu i přírodní koupání na divoko.

Datum:8. - 14. dubna 2025
Místo:Basunti, Indie | basunti-yoga-india.co.uk
Strava:plná penze

37 700 Kč

zbývají 2 volná místa pro cvičící

 

LEKTORKY

Lucie Königová & Lenka Nezvalová

Lucie - lektorka jógové terapie, kterou zaujala jóga už jako náctiletou. Jóga se jí stala každodenní oporou, vášní, průvodkyní a inspirací. Lucie ve svých lekcích inspiruje především k hravosti, lehkosti, otevřenosti a pomáhá nenásilně navést studenty k odvaze být tím, kým skutečně v daný moment jsou. 

Lenka - lektorka vinyasy jógy. Lenka vnímá studium a učení jógy jako své poslání. Její lekce jsou kombinací přirozeného pohybu, hudby, poezie a meditace. Lenka zaujme především svou originalitou, obrovským srdcem, láskou, radostí a laskavostí.

MÍSTO

Idilická rezidence Basunti se nachází uprostřed krásných tropických zahrad s pomerančovníky, mangovníky, liči, broskvoněmi, divokými kaktusy a řadou přenádherně kvetoucích rostlin, na úpatí Himalájí, ve státě Himachal Pradesh v severní Indii, obklopen vodami Maharana Pratap Sagar. Ubytování se skládá z 10 pohodlných dvoulůžkových pokojů rozložených do 3 budov. Každý pokoj má vlastní koupelnu, verandu nebo balkon. Všechny pokoje mají rozsáhlý výhled do zahrady a okolí.

Kuchaři pod vedením Davida Butterwortha (zakládajícího člena pekárny Neal's Yard Bakery, Covent Garden) vždy vykouzlí řadu jak lokálních indických, tak i mezinárodních vegetariánských pokrmů, nezapomenou ani na čerstvě upečený chléb a svěží šťávy z místní zeleniny a ovoce. Pokrmy jsou připravovány převážně z plodin vypěstovaných na vlastní zahradě, doplněné o produkty zakoupené na místních trzích. Jídlo se podává formou bufetu v jídelně hlavní budovy, kde si zároveň hosté mohou vychutnat posezení na stylové stinné verandě.

Jógová shala se nachází v krásných zahradách, kde velké vánoční hvězdy, kvetoucí ibišky a divoké kaktusy rámují úžasný výhled na okolní jezero. Díky nádherným výhledům, bujné vegetaci a kouzelnému ptačímu zpěvu všude kolem se stane Váš jógový prožitek jedinečným. 

Lehce v zákoutí najdete i bazén, obklopen papájou a živými květy divokých popínavých rostlin. Hosté si zde mohou odpočinou a zároveň vychutnat nádherný výhled na jezero a západy slunce. 

V okolí najdete i řadu zajímavých míst, vhodných na kratší i delší výlety. Patří k nim například skalní chrámy Masroor, pevnost Kagra, chrámy Bathu, Pragpur, Dharamsala a McLeod Ganj a město Amritsar.

PROGRAM

Těšit se můžete na ranní a večerní lekce jógy, meditace, satsangy, povídání o józe, nekonečnou radost, inspiraci a vzájemná sdílení. 

CENA | 37 700 Kč

  • 6 nocí ubytování ve 2lůžkových pokojích
  • delikátní plná penze převážně z lokálních surovin (eco, bio)
  • jógové lekce se dvěmi top lektorkami
  • organizaci a zajištění CK
  • cena neobsahuje letenku, transfer z/na letiště a cestovní pojištění
  • v případě výrazné změny kurzu si vyhrazujeme právo na lehkou úpravu ceny
  • minimální počet 14 osob

LETENKA A TRANSFER

Nejbližší mezinárodní letiště je Amritsar (ATQ), kam přilétají přímé mezinárodní lety z Evropy, plus vnitřní lety z Dillí a Bombaje. Amritsar je vzdálený přibližně tři hodiny od Basunti. Nejbližší vnitrostátní letiště je v Dharamsale, přibližně dvě hodiny od Basunti. Jednou nebo dvakrát denně sem přilétají 90minutové lety z letiště v Dillí. 

Pokud potřebujete pomoci s výběrem a nákupem letenek, prosím kontaktujte našeho travel agenta Junu Buncovou na jbuncova@seznam.cz nebo 604 868 032. V návaznosti na finální výběr letenky každého účastníka poskytujeme asistenci a koordinaci s individuálním nebo skupinovým transferem.

VÍZUM

Veškeré detaily najdte zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

STORNO PODMÍNKY

Rezervace je platná po připsání zálohové platby na účet CK. Zálohová platba je nevratná. Storno pobytu 29 – 0 dní před začátkem akce je ve výši 100 % ceny.


Rezervujte si Váš pobyt včas! Po vyplnění formuláře Vám budou zaslány cestovní doklady a platební údaje. Veškeré cestovní a platební dokumenty naleznete po přihlášení v sekci Moje akce. V případě dotazů nebo nejasností prosím kontaktujte Ivanu Hrbáčkovou na ivana@ommm.cz nebo (+420) 775 296 555. Děkujeme.

Facebook Ommm.cz Facebook.com/ommm.cz