Jógové prázdniny s Markétou Svobodovou na Sicílii

Sicílie je malý ráj na zemi! Nádherné pláže s průzračným mořem, místní pohostinní obyvatelé, staletí historie, mafiánské historky a divoká kráska Etna dělají ze Sicílie ideální místo, kam vyrazit za zážitky, jógou a odpočinkem. Čeká Vás nádherné místo přímo u moře. 

Datum:2. - 8. červen 2024
Místo:Floripa Yoga & Kitesurf House, Sicily | floripa.it
Strava:s delikátní polopenzí od italského šéfkuchaře Francesca

25 700 Kč

zbývají 2 volná místa pro cvičící

 

LEKTORKA

Markéta Svobodová

K józe Markétu před mnoha lety přivedla bolavá záda ze sedavého způsobu zaměstnání. Díky jejímu praktikování dokázala tyto obtíže odstranit a nalezla tak cestu k příjemnému protažení těla a skvělému doplňku k dalším sportům. Jóga ji několikrát pomohla překonat těžké životní situace, učí ji stát na vlastních nohou, učí ji vnímavosti k vlastnímu tělu i k okolí. V roce 2010 jsem se Markéta stala aktivním učitelem jógy. V roce 2015 dokončila pod vedením italských učitelů Gabrielly Guibilaro a Davida Meloniho studium Iyengar jógy a je certifikovaným učitelem Introductory I, II. Iyengar jóga, kterou praktikuje, vychází z Hatha jógy a zaměřuje se na strukturální nastavení fyzického těla postupnou stavbou asány (pozice). Tato metoda je považována a lety ověřena jako mocný nástroj jak čelit stresu moderního života.

MÍSTO

Floripa Yoga & Kitesurf House

Floripa je místo, které si zamilujete, kde načerpáte energii, pozitivní náladu, novou inspiraci a možná poznáte i nové přátelé. Celý areál se nachází jen pár kroků od pláže s modrou vlajkou a skládá se ze 3 domů obklopených krásnou zahradou, plný malebných relaxačních zákoutí, houpacích sítí, citrusovníků a granátových jablek. Pokoje jsou převážně 2lůžkové s vlastní koupelnou, klimatizací a terasou. Celý prostor vznikl a vyrostl z nadšení a lásky ke sportu, z filosofie sdílení, z nadšení pro naplnění života pravdivou podstatou a z vášně dělat věci, které daným lidem dávají smysl, a které celý produkční tým baví. V ceně pobytu je snídaně a večeře formou bufetu připravovaná převážně z lokálních surovin italským šéfkuchařem Francescem. 

Nově Floripa rozšířila prostor o Zuma Bistrot, krásné místo přímo na pláži, kde si můžete vychutnat oběd, malý snack nebo lahodný drink a kávu. Čerstvě vařená jídla, veganské mísy, domácí sicilská foccacia nebo místní specialita - čerstvé těstoviny se slavnými rajčaty Pachino, cibulí a ricotta salata. Tajnou přísadou místního šéfkuchaře je láska ke všemu zdravému a obrovská vášen k dobrému jídlu :)

Floripa má i skvělé recenze na TripAdvisor: https://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Review-g1028657-d2423760-Reviews-Floripa_Yoga_Kitesurf_House-Ispica_Province_of_Ragusa_Sicily.html#REVIEWS

Pláž je písečná, rozlehlá, s pozvolným přístupem do moře. Místo je ideální ke koupání. Záleží vždy na období a konkrétním počasí, jak je moře klidné nebo naopak jsou větší vlny. Obvyklé je, že dopoledne je moře klidnější, odpoledne může foukat a přijdou vlny. Proto je to i oblíbené místo, kde se provozuje kitesurfing. Sicílie je ostrov s 300 slunečnými dny v roce.

Průměrné červnové teploty se pohybují okolo 28 °C, déšť je velmi výjimečný na celém ostrově.

Lektorka Markéta přesně zapadá do prostoru typu Floripa. Markéta není čistě jógový asketa, ale úžasná, věčně pozitivní, inspirativní jogínka žijící v radosti ze života, v otevřenosti, v touze neustále se učit a zlepšovat, ale zároveň se nebrání plně si užít i pravé italské pohostinnosti :)

PROGRAM

Pobyt začíná v neděli 2.6. v 18 h večerním jógovým setkáním. Během pobytu si budete vychutnávat ranní a večerní jógové lekce pod vedením zkušené a oblíbené Iyengar lektorky Markéty Svobodové. Pro skupinku k dispozici jógová shala vybavená veškerými jógovými pomůckami. Ranní lekce budou zhruba v čase 08.30 - 10.00 h, večerní 18.00 - 19.30 h. Jeden den bude volno. Pobyt je určený pro všechny, od úplných začátečníků až po pokročilé jogíny.

CENA | 25 700 Kč

 • 6 nocí ubytování ve 2-3lůžkových pokojích s vlastní koupelnou
 • 2 jógové lekce denně (90 min)
 • snídani a večeři formou bufetu připravenou italským šéfkuchařem Francescem 
 • jógová shala vybavená komplet pomůckami vč. jógových podložek
 • kola k zapůjčení
 • lehátka a slunečníky na pláži
 • organizaci a zajištění CK 
 • koordinaci a zajištění letenky a transferu na vyžádání
 • v ceně není obsažena cena letenky, transferu a cestovní pojištění osoby
 • v případě výrazné změny kurzu si vyhrazujeme právo na lehkou úpravu ceny pobytu
 • v případě, že jedete 1 osoba sólo a ve skupině nebude nikdo, s kým budete moci sdílet pokoj, je potřeba doplatit příplatek za samostatný pokoj

LETENKY

Na Sicilii jsou k dispozici levné přímé lety z Prahy (PRG). Resortu nejbližší letiště je Catania (CTA). Přímé lety Praha - Catania zajišťují z Prahy hlavně letecká společnosti Ryanair, WizzAir a SmartWings. Let trvá cca 2 h. 
 
Záměrně není letenka v ceně pobytu, aby si každý účastník mohl koupit letenku dle svých ideálních preferencí (prodloužení pobytu, cestování, výběr odbavené nebo neodbavené zavazadlo, odlet z jiných destinací, atd.). Doporučujeme zakoupit letenku co nejdříve, postupně se ceny zvyšují. 
 
Momentálně cenově nejvýhodněji vycházejí lety se společností Ryanair.
 
U původně nejvýhodnější doporučeného letu s WizzAir, který navazoval na termíny pobytu, byl aktuálně změněn odlet z Prahy z 2.6. na 1.6.2024.

Původní doporučený let: 
W46534 0206 PRG CTA 0900 1125
W46533 0806 CTA PRG 0600 0825

Zpáteční letenku lze koupit v několika variatnách. Nejvýhodnější možnost je let pouze s palubním zavazadlem 40x30x20 cm do 10 kg umístěný pod sedačku (taška, batoh) nebo varianta s palubním zavazadlem 40x30x20 do 10 kg a k tomu dokoupený palubní kufr 55x40x23 cm do 10 kg (dohromady 20 kg a neodbavujete zavazadla). Nebo možnost k tomu plus ještě odbavené zavazadlo do 20 kg. Prosím vyberte variantu dle osobních preferencí. Pokud byste měli nějaké dotazy nebo potřebovali s nákupem letenky pomoci, neváhejte se na nás obrátit. 

Po zakoupení vlastní letenky dejte prosím CK zprávu, jakým letem poletíte a zda máte zájem o transfer z letiště na místo pobytu a zpět. Informace o Vašem letu prosím CK zašlete i když si pobyt budete prodlužovat a poletíte v jiné dny. 

TRANSFER

Skupinový nebo individuální transfer na vyžádání u CK. Transfer trvá cca 1,5 h. 

PRODLOUŽENÍ POBYTU - EXTRA NOC

Pokud byste si pobyt chtěli ve Floripa House prodloužit nebo naopak přiletět o něco dříve a aklimatizovat se, je to možné. Aktuální možnosti a ceny na vyžádání u CK. 

STORNO PODMÍNKY

Rezervaci je nutné závazně potvrdit zaplacením zálohy 10000 Kč. Záloha je splatná do týdne po provedení objednávky. Storno pobytu 60 a více dní před začátkem akce je ve výši 20 % ceny. Storno pobytu 59 – 0 dní před začátkem akce je ve výši 100 % ceny. 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ A DALŠÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění a další připojištění nejsou v ceně zájezdu, můžete si sjednat jednoduše online zde: 
https://cestovko.app.slavia-pojistovna.cz/cesta/zakladni-udaje

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změnit osobu instruktora jógy v případech, kdy se instruktor z vážných důvodů nemůže dané akce zúčastnit.


Rezervujte si Váš pobyt včas! Po vyplnění formuláře Vám budou zaslány cestovní doklady a platební údaje. Veškeré cestovní a platební dokumenty naleznete po přihlášení v sekci Moje akce. V případě dotazů nebo nejasností prosím kontaktujte Ivanu Hrbáčkovou na ivana@ommm.cz nebo (+420) 775 296 555. Děkujeme.

Facebook Ommm.cz Facebook.com/ommm.cz